ללמוד איטלקית בכיף

רוצים ללמוד שפה ולא יודעים אצל מי? יש חברה פולנית שהחליטו לפתוח חברה שכל המטרה שלהם היא להנגיש שפות אירופאיות ובינלאומיות כדי להפוך אותם לשפות קלות ללמידה עד למצב של “שפת אם”.

זה התחיל בלימודי שפות אונליין דרך האינטרנט, ומשם הגיע לחיפושים של מורים פרטיים לפי מיקום, ואחכ המשיך לשיתופי פעולה עם תוכנות חיצוניות ללימודי השפה האיטלקית והספרדית, גרמנית, אנגלית, צרפתית וממשיך להתקדם כל יום.

הם קראו לחברה “EUROCALL-LANGUAGES”, והדבר הצליח גם מחוץ לגבולות אירופה ועכשיו גם נמצא בישראל, ומביא איתו אלפי מורים פרטיים בארץ ובעולם, אבל מתמקד יותר בתוכנות ללימודי שפות.

בעולם כבר יש מגוון גדול מאוד של מורים פרטיים, דבר שהשתנה קצת בתקופת הקורונה והדרישה ירדה לתוכנות און ליין, אבל גם בכיוון של ירידה זמנית.

כאן נתמקד בתוכנות ללימוד שפות קלות ללמידה גם אם השפה קצת מאתגרת!

למה כדאי ללמוד שפות אירופאיות על ידי מורה פרטי

כמובן שמה שנאמר כאן לא בא להחליף קבוצת לימוד או קורס ברמה של מה יותר טוב, אלא יתרונות השיטה בלבד. כמובן שכל אחד יכול להתאים למשהו אחר, לי אישית מאוד קשה ללמוד בקבוצה, בעיקר כשמדובר על לימוד שפה חדשה. הסיבה אצלי זה כי בכיתה צריך להשתתף ולדבר ואני פחות אוהב את זה למרות שזאת דרך מצויינת. 

  • תשומת לב– כשאתה או את לומדים שפה חדשה אצל מורה פרטי, חשוב שתקבלו הרבה מאוד תשומת לב, מה שבכיתה פיזית פחות תקבלו כי מן הסתם יהיו הרבה שאלות שבקבוצה יותר קשה לשאול.
  • ביטחון עצמי– אחד הדברים שהכי חשוב בלמידת שפה, זה לזרום איתה כמה שיותר בידיעה שיהיו לך הרבה טעויות. לימוד בקבוצה או בכיתה ייחשפו אותך לטעויות שברמה לא מודעת לא תרצה לעשות- וזאת טעות גדולה! מאחל לך שיהיו לך כמה שיותר טעויות בתהליך למידת השפה החדשה כי רק ככה לומדים. אל תתבייש לעשות שגיאות!
  • חופשיות והתקדמות אישית- הרמה שלי לא דומה לרמה שלך, שלא דומה לרמה שלו ושלה. לפעמים זה טוב כי אחד עוזר לשני, אבל בהרבה מקרים זה דווקא מהיר מדי בשביל מישהו אחד, שקצת מתקשה בשפה, ומושך מישהו אחר אחורה שהצליך לקלוט מהר יותר את השפה החדשה.

 

ללמוד איטלקית

יתרונות בלימודים בכיתה

קצת קשה לי לתת יתרונות בכיתה בתור אחד שמתבייש להרים יד כדי לענות, אבל כן יש יתרון בכיתה שאחד יכול להיתמך בשני ולמצוא פרטנר כדי לדבר ולתרגל איתו גם לאחר השיעור. שזה משהו שמאוד חשוב להדגיש, מפני שלימוד כל שפה גם השפות הקלות ללמידה כמו ספרדית ואיטלקית מצריכות הרבה מאוד תרגול! ואם תכירו מישהו או מישהי שלוקחים קורס איתכם, ולדבר איתם גם מחוץ לשעות השיעור.

 

לימודי שפה בעזרת תוכנה ואפליקציה

גם בשיטה הזאת יש יתרונות וחסרונות, כי החסרונות זה באמת בעניין התרגול אם אתה לא בן אדם שיודע לדחוף את עצמו. אבל, אנחנו עוד מעט בשנת 2022, ותוכנות ואפליקציות ללימוד שפה וזה דבר שמתעדכן באון ליין ונותן לך סביבה לדיבור ולתרגול 24/7, בתנאי שיהיה לך את הדרייב לפתוח את התוכנה בכל מקום וכל זמן לא משנה איפה תהיה.

אחת התוכנות הטובות שיצא לי לעבוד איתה היא תוכנה הרוקט. מצויינת ממתחילים ועד מתקדמים. מלמדת אותך גם את צורת הדיבור וגם את צורת המבטע, ונותנת לך את הטכנולוגיה החדישה לדבר אל התוכנה בשפה שאותה תלמ, ותגיד לך האם אתה מבטא את זה נכון או לא- ממש כמו אצל מורה פרטי.

מצאתי בשבילך תקופת ניסיון כדי להתחיל עם התוכנה מודול ראשון של הקורס שלהם ואז תוכל להחליט איך להמשיך משם…

יש הרבה שפות קלות ללמידה שתוך כמה חודשים אפשר לדבר אותם בצורה שוטפת! אבל אם לא תיקחו את זה ברצינות אף אחד לא יעשה את זה בשבילכם…